Beşiktaş’ta kadro dışı kararı 5 futbolcuyu şoke etti! Vincent Aboubakar ayrılık hazırlığında

Kartal’da Hasan Arat başkanlığındaki yeni yönetim kurulunun, Fenerbahçe yenilgisinin hemen ardından Vincent Aboubakar, Eric Bailly, Valentin Rosier, Rachid Ghezzal ve Jean Onana’yı kadro dışı bırakmasının yankıları sürüyor.

Yönetimin bu radikal kararı camia ve taraftarlardan geniş çaplı destek görse de siyah-beyazlı futbolcuların adeta şoke oldukları ortaya çıktı. Kadro dışı bırakılmayı hiç beklemeyen oyuncuların büyük bir şaşkınlık ve üzüntü yaşadıkları aktarıldı.

Siyah-beyazlı yönetim kadro dışı bırakılan ve bu süreçte takımdan ayrı çalışacak oyuncuların durumlarıyla ilgili kararını henüz vermedi. Aboubakar başta olmak üzere Bailly, Rosier, Ghezzal ve Onana ile devre arasında yolların ayrılmasının planlandığı ifade edildi.

Buna göre sözleşmeleri sezon sonu bitecek olan Bailly ve Ghezzal taliplerinin çıkması halinde bedelsiz biçimde bırakılacak. Rosier ve Onana’nın iyi bir teklif gelmesi halinde bonservisleriyle birlikte satılmaları veya kiralık gönderilmeleri planlanıyor.

Aboubakar’ın da aynı şekilde en kısa sürede elden çıkarılması düşünülüyor. Sezona iyi bir başlangıç yapmış olsa da son dönemde gözden düşen Kamerunlu golcünün talibi çıkması halinde satılacağı, aksi halde karşılıklı anlaşmayla gönderileceği belirtildi. Suudi Arabistan’ın yanı sıra Fransa’da bazı kulüplerle temas halinde olan Aboubakar’ın da ayrılık hazırlıkları yaptığı kaydedildi.

“TAMAMEN KEYFİ BİR KARAR”

Rachid Ghezzal kadro dışı bırakılmasına sert tepki gösterdi. Sosyal medya hesabından bir paylaşımda bulunan Cezayirli futbolcu, yönetimin aldığı kararın keyfi ve politik olduğunu savundu.

Siyah-beyazlı futbolcu, “Tesadüfen gördüğüm kulübün açıklamasını dikkate alıyorum. Bu beni şoke etti ve derinden yaraladı. Beşiktaş formasını giymekten, kazanmaktan ve takım için savaşmaktan her zaman gurur duydum ve sözleşmemin sonuna kadar bu fırsata sahip olduğum sürece yapmaya devam edeceğim. Ancak ismimin olası davranış sorunlarıyla veya takıma olan bağlılık eksikliğiyle ilişkilendirilmesini kabul edemem. Bu nedenle bu dışlamanın hiçbir şeyle ilgisi olmadığını size söylemeliyim. Bu tamamen keyfi ve politik bir karardı. Tüm taraftarlara, destek mesajlarınızın hepsini gördüğümü bilin. Bu mesajlar beni etkiledi ve size minnettarım. Sizi seviyorum” ifadelerini kullandı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir